For Film, s.r.o. je produkčná spoločnosť, ktorá vyvíja a produkuje  celovečené dokumentárne a hrané filmy, poskytuje produkčné a postprodukčné služby v oblasti televízie a reklamy. Produkčná spoločnosť externe spolupracuje na výrobe cyklických relácií (napríklad Zmenáreň, Nové bývanie, Áno šéfe, Bordelári, Nebíčko v papuľke, Klan a pod.)

doc. Mgr. art. Barbara Hessová, ArtD.
doc. Mgr. art. Barbara Hessová, ArtD.producent
Barbara Hessová absolvovala štúdium Produkcie a distribúcie filmového umenia a multimédií na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave. Pracovala pre viacero produkčných spoločností na výrobe dokumentárnych a hraných filmov (Arsy Versy, Polčas rozpadu, Veľký rešpekt, Pohoda 2010) a TV seriálov. Pracovala pre Audiovizuálny fond ako administrátor žiadostí, neskôr ako člen viacerých odborných komisií. V roku 2007 založila For Film, kde sa venuje vývoju a produkcii celovečených dokumentárnych a hraných filmov (Zatopené, Parlika, Stanko, Tak ďaleko, tak blízko, Comeback, Zdenka, Súď ma a skúšaj).

Je členkou Európskej filmovej akadémie a Slovenskej filmovej a televíznej akadémie, kde pôsobila aj ako členka prezídia. Pracovala ako prodekanka pre zahraničie na FTF VŠMU a v súčasnosti pôsobí ako pedagóg na Katedre produkcie a distribúcie.

Aktívne spolupracujeme s

Jaro Vojtekréžia
Absolvent FTF VŠMU v odbore réžia dokumentárneho filmu u prof. Dušana Hanáka. V súčasnosti na škole pôsobí ako pedagóg. Patrí k najvýraznejším predstaviteľom súčasného slovenského dokumentárneho filmu (napr. Hranica, My zdes, Malá domov, Cigáni idú do volieb..). Najnovší film Tak ďaleko, tak blízko, ktorý vznikal 7 rokov, práve smeruje do kinodistribúcie.
Sahraa Karimiréžia
Absolventka hranej réžie FTF VŠMU. Držiteľka niekoľkých ocenení, medzi ktoré patrí Slnko v sieti 2012 za Najlepší krátky hraný film Ľahký vánok. Žije v Afganistane, jej rodnej krajine, kde založila multimedia company Kapila a pripravuje svoj debut “ A Pianist From Kabul“.  V súčasnosti spolupracujeme na filme Parlika.
Miro Remoréžia
Absolvent dokumentárnej tvorby v ateliéri Vlada Balca na FTF VŠMU. Krátkometrážny dokument Arsy-Versy, ktorý režíroval, doteraz získal viac ako 40 ocenení z medzinárodných filmových festivalov. Film je vôbec najúspešnejším slovenským filmom, čo do počtu ocenení.  Comeback (2014) so svetovou premiérou v súťaži dokumentov na festivale v Karlových Varoch je jeho režijným celovečerným debutom.
Roman Fábianréžia
Absolvoval štúdium filmovej a televíznej réžie na VŠMU. Za svoj hraný absolventský film Ja som baník, kto je viac (2012) získal niekoľko ocenení. V súčasnosti pracuje ako filmový a televízny režisér (Prvé oddelenie, Druhý dych, Horúca krv, dokumentárny cyklus Jeden deň).
Soňa G. Lutherováréžia
Sociálna a vizuálna antropologička. Pôsobí ako vedecká pracovníčka na Ústave etnológie SAV a venuje sa problematike materiálnej kultúry bývania, postsocializmu a využitiu vizuálnych metód vo výskumnej praxi. Prednášala na univerzitách na Slovensku (VŠVU, FSEV UK) aj v Čechách (MU Brno). Je spoluautorkou krátkych dokumentárnych filmov a autorkou video-artových projekcií. Zatopené je jej samostatným scenáristickým a režijným debutom.
Rastislav Borošscenár, réžia
Študoval na VŠMU v Bratislave. Pracoval ako copywriter v reklamných agentúrach, neskôr ako televízny scenárista, dramaturg a kreatívny producent. Z krátkych hraných filmov napísal Veľké pranie a Rajón, režíroval Rybačku a Lásku. Je autorom scenára tragikomédie Čarovný papagáj a iné gýče. Celovečerná road movie Stanko (2015) je jeho scenáristický a režijný debut.
Rado Dúbravskýstrih
V roku 2010 úspešne absolvoval štúdium strihovej skladby na VŠMU. Ako strihač spolupracoval na dokumentárnych filmoch (Pamäť ruky, Zdenka, Časozber), televíznych projektoch (Colnica, Trieda 9.A., Aféry), či videoklipoch (Lavagance- Gabriel).
Marek Kráľovskýstrih
Krátko po ukočení štúdia strihovej skladby na FTF VŠMU ho oslovili režisérky Agnieszka Holland a Kasia Adamik aby zostrihal film Jánošík Pravdivá história. Blízko spolupracuje s rakúskym dokumentaristom Georoma Mischom, anglickou režisérkou Sophie Fiennes a Azza El-Hassanom z Blízkeho východu. Jeho strihačský príspevok k Arsy-Versy v réžii Mira Rema napomohol filmu k získaniu viac ako 40 ocenení.
Dušan Kozákzvuk
Opísal sa ako ten, čo počúva a nahráva zvuky. Inak veľmi šikovný zvukár a fajn človek. Má za sebou niekoľko celovečerných filmov, kde vykonával všetky druhy zvukárskych postov. Spolupráce na filmoch Súď ma a skúšaj, Zdenka a Tak ďaleko, tak blízko.
Lukáš Kasprzykzvuk
Absolvoval štúdium zvukovej skladby na VŠMU. Už popri štúdiu natočil svoje prvé dva celovečerné filmy BratislavaFILM a Lóve. V súčasnosti pracuje na ďaľších filmových, televíznych a internetových projektoch. Spolupráca na filmoch Comeback a Stanko.
Ivo Mikokamera
Po skončení štúdia na FTVŠ vyštudoval kameru na FTF VŠMU. Počas štúdia pracoval na mnohých filmoch za ktoré získal aj kameramanské ocenenia. Medzi najvýraznejšie patrí cena za film Otec z 39th Film Festival Sehsuchte v Postdame, Nemecko. Za film Ja som baník, kto je viac získal aj cenu Kamera 2013 . Druhý kameraman filmu Výstava, ktorý získal cenu Febiofest Praha a hlavnú cenu na festivale Emira Kusturicu v Kustendorfe.
Maťo Čechkamera
Absolvoval Ateliér kameramanskej tvorby. Spolupracuje na filmoch v rôznych pozíciách. Ako kameraman, ostrič, či produkčný. Maťko spolupracoval na filme Stanko. Je nositeľom výbornej nálady za každých okolností.
Noro Hudeckamera
Absolvoval štúdium kamery na VŠMU v Bratislave. Spolupracoval na mnohých projektoch a filmoch s režisérmi – J. Lehotský, J. Vojtek, M. Kuboš, M. Prikler, P. Krištúfek, P. Kerekéš, H. Gogola, S. Semjan, P. Begányi, T. Diosi a S. Ferancová. Za hraný debut „Zázrak“ (réžia J. Lehotský, 2013) bol nominovaný v kategórii „cinematographers debuts“ na festivale Camerimage 2013.
Tomáš Stanekkamera
Vyštudoval odbor fotografie na SUPŠ a kameru na VŠMU v Bratislave, rok študoval kameru na FAMU v Prahe. Ako kameraman sa venuje najmä tvorbe dokumentárnych filmov,reklám a videoklipov.
Marek Leščákdramaturgia
Scenárista a dramaturg. Má na konte množstvo hraných a dokumentárnych filmov na ktorých sa spolupodieľal ako autor scenára, či dramaturg. (napr. My zdes, Slepé lásky, Hranica, Záhrada, Orbis Pictus, Až do mesta Aš, Cigán, Zázrak …) Pôsobí ako pedagóg v Ateliéri scenáristickej tvorby a dramaturgie na FTF VŠMU.
Martin Šulíkréžia
Pôsobí ako vedúci Ateliéru réžie na FTF VŠMU. Natočil celovečerné hrané filmy ako Neha, Všetko čo mám rád, Krajinka alebo Slnečný štát. Bohatá je aj jeho televízna a dokumentárna tvorba. Na svojich filmoch se uplatňuje aj ako scenárista, má za sebou herecké role aj režijné pôsobenie v divadle, od roku 1997 pôsobí aj ako producent.Na viacerých projektoch pôsobí ako supervízor, či dramaturg.
Stanislav Párnickýréžia
K samostatnej réžii sa dostal v polovici 70. rokov, kedy natáčal prevažne filmy pre Slovenskú televíziu. Televízne produkcie dodnes zastupujú v jeho filmografii podstatnú časť tvorby. Vo svojej tvorbe dlhometrážnych hraných filmov na seba upozornil psychologickou drámou Kára plná bolesti, či Kone na betóne. V súčasnosti pôsobí ako profesor v Ateliéri hranej réžie na FTF VŠMU.
Vladimír Godárhudba
Dvorný hudobný skladateľ Martina Šulíka. Má na konte množstvo filmových ocenení za hudbu do filmov (Záhrada, Venkovský učitel, Slnečný štát, či Návrat idiota.) Pôsobí ako pedagóg na Hudobnej fakulte VŠMU. Za film Súď ma a skúšaj získal nomináciu v kategórii najlepšia filmová hudba na Slnku v sieti.
David Kollárhudba
Pochádza z Prešova. Je autorom niekoľkých hudobných albumov a autorom hudby vo viac ako 20 filmoch slovenských mladých autorov.Jeho posledný album The Son (hudba k filmu Comeback) získal viacero prvenstiev v hudobných rebríčkoch v zahraničí. Spolupráca na filmoch Comeback a Stanko.