Asociácia slovenských filmových klubov pripravuje distribučnú premiéru celovečerného dokumentárneho debutu režiséra Mira Rema Comeback. Prví diváci na Slovensku mali možnosť vidieť film vo festivalovej predpremiére v súťaži slovenských celovečerných dokumentov na MFF Cinematik v Piešťanoch. Producentka filmu Barbara Harumová Hessová prevzala včera večer cenu primátora mesta Piešťany Rema Cicutta.


COMEBACK vstúpi do celoslovenskej distribúcie už 16. októbra 2014.
Dlhometrážny režijný debut Mira Rema Comeback spracúva tému resocializácie väzňov, ktorí absolvovali tresty v jednom z najstráženejších ústavov na Slovensku – v ilavskej väznici. Dvaja recidivisti v bludnom kruhu prehodnocujú svoju minulosť. Po prepustení bojujú s realitou skutočného života. Svet okolo nich sa zmenil, no oni zostali rovnakí. Je možné nájsť cestu von? Barbara Harumová Hessová: „Nakrúcali sme v ilavskej väznici, v Trenčíne a v Bratislave. Tešíme sa z toho, že sa film podarilo po šiestich rokoch výroby dokončiť. Spolupracovalo na ňom množstvo ľudí a bez ich osobného zanietenia a húževnatosti a bez účinkujúcich, ktorí boli ochotní podeliť sa o svoje osudy, by realizácia projektu nebola možná. Sme veľmi radi, že prví slovenskí diváci mohli film vidieť vo festivalovej súťaži. Z diskusie po projekcii je zrejmé, že film vzbudzuje veľký záujem a otvára množstvo spoločenských otázok. Ponúka zamyslenie sa nad zložitou problematikou recidívy, rodinných vzťahov, nad stavom súdnictva a nastoľuje otázku pocitu viny a trestu. Veríme, že sa nám filmom podarí osloviť ďalších divákov a nastoliť nové otázky o stave našej spoločnosti. “


Premiéra v SR: 16. október 2014
Distribúcia v SR: Asociácia slovenských filmových klubov
Oficiálna webstránka filmu: www.comebackmovie.sk
Kontakt pre médiá: Eva Rebollo / rebollo@asfk.sk

Film vznikol v koprodukcii AH production, RTVS a VŠMU. Realizáciu a distribúciu filmu finančne podporili Audiovizuálny fond a Ministerstvo kultúry SR.